LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

2. den - MODELÁŽ GELOVÝCH NEHTŮ

Publikováno 17.07.2015 v 16:45 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 276x

V dalších hodinách jsem se měla naučit modeláž gelových nehtů. Bohužel se mi nepodařilo najít kamarádku, která by mě dělala modelku. Všecky, co by chtěly, neměly buď hlídání pro své prcky nebo byly v práci. A ty, co by čas měly, zase nebyly na nehty :D. Tak jsem si dělala modelku sama sobě. Školitelka říkala, že prý je to i lepší, že se tak více naučím. Již nyní můžu říci z mé zkušenosti, že je něco jiného modelovat a tvořit nehty sobě než někomu jinému. V něčem lehčí, v něčem těžší.


Domluvily jsme se tak, že mi ukáže modeláž na dvou nehtech a bude mi u toho povídat, co jak dělat. Seděla jsem naproti a bedlivě poslouchala. Takže jako první si srovnáme tvary nehtů pilníkem. Poté vezmeme pomerančové dřívko a ním zatlačíme kůžičku. Prý má někdo tak skvělou kůžičku, že ani není pořádně potřeba ji zatlačovat. Tehdy jsem netušila, co vše může napáchat nedostatečně odstraněná kůžička, ani mi to školitelka nesdělila. Takže jsem žila několik týdnů s tím, že se nemusím s přípravou nijak namáhat. Co mi ale zdůraznila, bylo, že u modeláže se změkčovače kůžičky nepoužívají. Je to nevhodné, jelikož můžou vznikat odchlipy. Poté zmatníme pilníkem přírodní nehet. Nesmí zůstat nikde lesklý. To mi pořádně zdůrazňovala. Následuje prep na odmaštění nehtů, který usychá velmi rychle a poté primer.


Pak následuje výběr tipů. Jelikož jsme měly dělat francouzskou manikúru – bílou, školitelka na mě vytasila bílé tipy. Prý jsou super, nemusím se tak dělat s francouzskou manikúrou a budu ji mít precizní. No, já byla nadšená, že něco takového existuje a usnadní to práci. Takže jsme vybíraly tipy, radila, že musím správně zvolit šířku, zajet až ke kůžičce a zkontrolovat tak velikost. Tipy jsme si vyskládaly na stůl tak, jak jdou prsty. Když lepíme tipy, tak dbáme na to, aby nám nevznikla bublina, protože potom špatně drží a můžou se začít tipy odlepovat. Lepidlo lze nanést jak na tipy, tak i na nehet. Tip mírně nakloněný dolů opatrně přiložíme k nehtu, nejprve přilepujeme na konci nehtu a postupně dolepíme takto celý tip a držíme asi 20 vteřin. Pokud nám vznikne bublina, nehet ihned sundáme a dáváme znovu. Buničinou můžeme pro jistotu přetřít nehet, kdyby náhodou lepidlo steklo na nehet – v případě, že bychom ho na tip daly moc. Jak máme všechny tipy nalepené, zkrátíme gilotinou, upravíme tvar. Tyto tipy nespilováváme do ztracena, jelikož bychom zbrousily bílou barvu – jen přejedeme blokem, abychom tip zmatnily. Znovu naneseme na přírodní nehet primer a necháme zaschnout.


Poté následuje modelování gelem. Vysvětlovala mi, že musím štětec opatrně ponořit do gelu, nesmím s ním hýbat sem a tam, jen pomalu vložit, pootočením nabrat gel a snažit se nabrat přiměřené množství. Správné nabírání gelu zamezí tvoření se bublin v něm. Štětec s gelem školitelka položila do 1/3 nehtu a posouvala štětec trošku doleva a pak zpět a pak zas doprava. Jemně přetahovala gel ze strany na stranu a potom pomalu posouvala ke konci nehtu. Říkala, že gel musím nanést 1 mm od kůžičky. Přišlo mi to hrozně složité. Hlavně lehkou ruku, nechápala jsem, o co jde :D. Jak mi to ukazovala, přišlo mi to strašně jednoduchý, ale jakmile jsem vzala štětec do ruky, byla jsem celkem překvapená J Nechaly jsme vytvrdit v lampě na 2 min. Setřela mi výpotek a doladila tvar pilníkem. A hotovo. Tak a ted byla řada na mně :D První dva nehty mi udělala a já měla dělat ten zbytek. U prvních dvou, co jsem tvořila, stála u mě a koukala se a radila mi. Příprava nehtu byla v pořádku, nalepení tipů také. Následovala modeláž – to jsem měla problém odhadnout, kolik gelu na štětec si mám vzít, dělaly se mi bublinky v gelu, moc jsem se štětcem v něm „šmrdlala“. A samotná modeláž? Docela jsem se u toho potila. Nešlo mi to pořádně vymodelovat. Nejdřív jsem si štětcem do gelu dělala krátery a neuměla to opravit. Nebo jsem dělala chyby, že jsem zvedla štětec, gel se mi natáhl nahoru a potom se mi zase tvořily bubliny. Bylo to opravdu těžké a trvalo mi snad až do mého předposledního nehtu, než jsem to trošku pochopila, jak na to J Všechny ty prsty jsem si modelovala bez dozoru, sem tam bych uvítala radu, ale školitelka seděla vpředu a bavila se tam s recepčním. Na poslední dva přišla, dívala se, radila, co je dobře, co špatně. Přiznám se, že mi vadilo, když u mě nestála, ale potom jak ke konci přišla a říkala: málo materiálu na štětci, pak se to bude špatně dodávat, pak zase moc, to mě vzala štětec z ruky – byla jsem z ní docela nervózní, nakonec jsem byla ráda, že u mě nestála celou tu dobu.


Na řadu potom přišlo pilování a školitelka mě opět opustila. S pilováním jsem se dělala opravdu hodně dlouho. Nadělala jsem si tam takové hrbolky a boule, že mi ani nic jiného nezbylo. Trvalo mi to určitě přes hodinu, nepamatuji si přesně už jak dlouho, ale hoďka to byla určitě ne-li hodina a půl :D Čas od času mě přišla zkontrolovat, většinou mě pochválila. Jak bylo mé dílo hotovo, šla jsem za ní a ona zkoumala, kde co je špatně. K mému úžasu mi je pochválila a já se cítila jako vítěz :D Nakonec jako poslední fázi jsme použily lesk. Zvládla jsem to trvalo mi to 4,5 hodiny –ale to se vším všudy. A to když jsem se jí ptala poprvé, jak dlouho to holkám trvá, protože mě nechtěla objednávat na pozdější odpolední hodinu, abychom to stihly do 6. hodiny, tak říkala, že jedna u toho seděla sama 5 hodin, některá třeba 3,5 hodiny…nechtěla jsem jí to věřit. No a já tam byla 4,5 hoďky :DTakže, co jsem se na první lekci o gelové modeláži naučila? Tak v první řadě nepoužívat barevné tipy!!! Zásadní chyba. Vždyť tipy nám zkracují lůžka a vypadá to opravdu hrozně, hlavně jak potom u doplňování a zkracování na původní délku?

- další chyba – nepoužití kamufláže. V té době jsem ani netušila, že nějaký kamuflážní gel existuje.

- a co je největší boj začínajících nehtařek? Špatná příprava nehtu – takže pomerančové dřívko sem rozhodně nepatří! S ním nikdy pořádně kůžičku neodstraníte, vždy tam něco zůstane. Já s tím měla problémy asi 4 měsíce, než jsem zjistila, že si musím pořídit kvalitní pusher. Je jich opět více na výběr – musí být zaoblený, nesmí být rovný, aby nepoškodil přírodní nehet – musí ho kopírovat ;-) Nevíte si rady, kde ho koupit? V nabídce je nerezový pusher, nejvhodnější tvar, ideální pro precizní práci: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Pusher-nerez-SPINGI-CUTICOLE-d119.htm . Pusherem zatlačte kůžičku, ale opatrně, ať ji nepoškodíte. Některé zákaznice ji mají opravdu jemnou a stačí nešikovně zatlačit a hned Vám vzniknou záděrky. Jakmile kůžičku zatlačíte, tak použijte ještě i druhou stranu pusheru a dolaďte tak svou práci. Pokud používáte brusku, tak určitě ještě kůžičku přejeďte frézkou vyrobenou přímo na odstraňování kůžičky.

-dále je důležité si tipy z boku trošku zúžit, aby na konci nebyly nehty příliš široké – aby netvořily tzv. lopaty.

- použily jsme jednofázový gel, ale nebyla ním vytvořena základní vrstva. Což je také chyba. Musí se nejprve nanést tenká základní vrstva – buď podkladovým gelem anebo jednofázovým. Po vytvrzení se může až modelovat, pokud nejde o fm a nutné nanesení kamufláže.

- primer byl před modeláží použit dvakrát, což modeláži moc nesvědčí – příliš mnoho tekutin. Primer použijeme pouze na přírodní nehet po nalepení tipu, tedy jen jednou.

- nanášení gelu 1 mm od kůžičky je docela daleko, dávejte gel co nejblíže ke kůžičce.Tento den byl opravdu namáhavý a náročný, ale odcházela jsem domů s dobrým pocitem, jelikož jsem byla pochválená a školitelka říkala, že mi to půjde rychle, že jsem moc šikovná J A těšila jsem se opět na další hodiny – čekala mě modeláž akrylem.Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz