LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

3. den - akrylová modeláž

Publikováno 21.07.2015 v 13:52 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 311x

Na akrylovou modeláž jsem měla již modelku. Byla jsem zvědavá, jak se bude modelovat. Minule mi školitelka říkala, že se modeluje pomocí kuliček, které si „nachytám“ na štětec. Pořád jsem nevěděla, jaké kuličky a byla jsem zvědavá :D. Nevěděla jsem, že půjde o pudr a liquid. Nikdy jsem se o akrylovou modeláž nezajímala a věděla jsem hned od začátku, že budu dělat nehty gelové.


V tento den mě ale školitelka celkem zaskočila. Prý má zrovna na tuto hodinu objednanou novou zákaznici. Docela mě to naštvalo, ale co jsem mohla dělat… Prý bude dělat nehty akrylové, takže mi i na zákaznici ukáže, jak se to dělá. S kamarádkou jsme zasedly ke školícímu stolku (minule jsem seděla u stolu školitelky). Znovu mi připomněla, jak začít, jak s přípravou nehtů. Nejprve teda odstraníme kůžičku, opět pomerančovým dřívkem. Zmatnila jsem nehet, nanesla prep. Primer se u akrylové modeláže nepoužívá, pouze pod gel, jelikož pomáhá přilnutí pouze gelu k přírodnímu nehtu.

A ted byla řada na tipy. Tipy jsme použily mléčné. No a to už měla školitelka u sebe svou zákaznici. Mladou kočku, sympatickou a příjemnou. Byla na modeláži v jiném salonu a nebyla spokojená. Takže jsem si vybírala tipy, byla jsem u toho strašně pomalá a pečlivá. Měla jsem strach, abych nevybrala špatně. Rozložila jsem si je a pomalu začala lepit na nehty. Docela mi dělalo problém, abych tam neměla bublinky. Hotovo, nalepeno a ted zkrátit gilotinou. Nemohla jsem trefit přesnou délku, co kamarádka chtěla. Tak jsem zkracovala nadvakrát. Pilníkem jsem délku zarovnala. Následovalo zpilování tipu s přírodním nehtem tak, aby přechod nebyl vidět. U této fáze jsem se zapotila snad zatím nejvíce. Nedařilo se mi pořádně tip spilovat doztracena. Zřejmě jsem byla pěkně nešikovná, nevím, prostě mi to nešlo. A kamarádka to chtěla precizně a bez chyb, takže mě pořád upozorňovala, kde to není dokonalé a kontrolovala každý prst. Ale za to jsem ráda. Aspoň jsem věděla, kde je to prostě špatně.


A v tuto chvíli mě také zavolala školitelka. Chtěla mi ukázat, jak modeluje akrylem. Jazýčkový štětec namočila do liquidu a poté jemně vložila do pudru. Ten se jí okamžitě nasál na štětec a ona přiložila na nehet a modelovala. Přišlo mi to strašně moc jednoduchý. Ale opak byl pravdou. Zasedla jsem zpátky za stůl a dál spilovávala tipy. Potom už jsem více poslouchala školitelku a její zákaznici. Pilníkem doladila tvary nehtů a nahoru si měla vybrat lak. Gel neaplikovala. Tak natřela červeným lakem, nahoru top a šup hotovo. Pak jsem si přesedla ke stolu školitelky. A byla ted řada na mě v modeláži akrylu. Namočit štětec do liquidu, trošku ho otřít o ubrousek – pohoda :) Poté namočit do pudru. Zde byl trošku problém, musela jsem si odzkoušet, jak moc štětec do pudru ponořit. Nevěděla jsem ze začátku, jestli nabrat více či méně. U kůžičky jsem měla problém s nanášením. U první nehtu jsem udělala hroznou bouli a ještě kolem kůžičky jsem měla problém s tím, že jsem tam měla díry většinou a zalepit ji mi moc nešlo. Většinou jsem si nabrala moc pudru – udělala jsem si velikou kuličku a dělala se mi tam boule. Podruhé či napočtvrté jsem již celkem zvládala nabírat správné množství pudru na štětec. Ale problém byl zase jinde. U kůžičky se mi špatně pracovalo. Sem tam se mi podařilo akryl nanést moc daleko od kůžičky. Když jsem se to snažila opravit, tak jsem spíše vytvořila bouli. Vůbec mi to u kůžičky nešlo. Hodně jsem se u toho zapotila. První ruka pro mě byla katastrofická a kamarádka mi pořád říkala: a tady ještě, víš, tady mám ještě takovou dírku a tady taky chybí. Tak jsem pořád doplňovala :D a pomalu jsem přicházela jak na to. U druhé ruky to již bylo lepší. Už jsem věděla, jak správně štětec u kůžičky položit a radši méně matroše, aby tam nebyly boule, které potom šly špatně spilovávat. Potom mě to i začalo bavit. Ale po čase jsem zase zapomněla na to, že štětec musím pořád otírat, a by v něm nezůstával pudr, aby mi neztvrdl. To mi ho školitelka vzala a pořádně pročistila. Tak a teď jsem toho měla v hlavě dost :) Namočit štětec, otřít, namočit do pudru, nanést na nehet a poté rozetřít a nezapomenout pročistit štětec! A znova.


Modeláž akrylem pro mě byla fakt makačka. Ale ke konci jsem tomu přicházela na kloub :) a začalo mě to i docela bavit. A teď byla na řadě úprava namodelovaných nehtů. Pilovala jsem jak divá, vždyť jsem si tam taky nadělala spoustu hrbolků, „výmoly“ se mi úspěšně podařily zalepit dalšími hrbolky :D. Cé tvar tam ale byl. Musel jsem pilovat hlavně kolem kůžičky, tak to většinou vypadalo fakt hrozně. Myslím, že by se lecjaká nehtařka vyděsila a utekla, kdyby to viděla :D. Ale podařilo se mi nehty spilovat do krásného tvaru a kamarádka byla nadmíru spokojená :) Tady přidávám foto mých prvních akrylových nehtů:
Nahoru si přála nějaký nevýrazný lak, opět se neaplikoval barevný gel. Až teď jsem si všimla, že školitelka tam nemá vlastně žádný výběr gelů, ale strááášně moc obyčejný laků na nehty. Což mě docela překvapilo a říkala, že na co kupovat drahé gely, když může používat laky.. Přišlo mi to docela divný, ale tehdy jsem si říkala, že bych si ze začátku mohla nakoupit nějaké laky a gely potom postupně, jelikož jsou mnohem dražší. Ale to jsem v této době ještě nevěděla, že dělat fm lakem není zcela to pravé ořechové… Vždy je lepší zainventovat, než potom plakat nad zničenou prací. Moje kamarádka, když začínala s gelovou modelář a dělala ji několika kamarádkám a známým, také ze začátku použila lak. Jenže s tím potom byly problémy. Kamarádky jí volaly, že se jim lak pod gelem krabatí a dělá to neplechu. Takže rychle přišla na to, že to nebyla vůbec dobrá volba a začala pracovat pouze s gely. Pokud vy nad tímto uvažujete nebo jste se pro to rozhodly, nedělejte to. Myslím to upřímně vážně. Ano, můžete si nahoru na modeláž aplikovat lak jako celogel, ale to je vše, co můžete udělat. Kamarádkám a zákaznicím určitě nelakujte vůbec nic, použijte pouze gel či akryl při akrylové modeláži ;-)


Co jsem se tedy opět naučila? Kromě modelování akrylem, nebo spíše místo naučila, tak zkoušela :), nepoužívat lak na gel ani na akryl. Vždy tvořte fm pouze gelem a to i celogel. Při akrylové modeláži samozřejmě akryl. Je možné gel použít na akryl? Ano je, lze doplnit akrylovou modeláž gelovou. A naopak nelze!


Nebyla použita kamufláž, jelikož nehet měl být celobarevný, kamarádka si vybrala jen takový decentní, velmi nenápadný.

V dalších hodinách mě čekalo doplnění gelové modeláže. Na to jsem byla moc zvědavá ;-)


Pěkný den

Alena

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Anna 09.12.2016 v 01:26 ahoj, uvažuji o kurzu modelaži nehtu pravě akrylem, je to tak složitý? bojím se toho, ale zase od pohledu mi přijde sožitější gel než akryl když koukám na videa na youtube a tak. Udělat to C, pak aby gel nezatykal a často vidim holky s gelovkama uplne hnunýma-boule u kužičky a pak placky, nebo díry jako by v nich mají. Tak mám dilema. Ja osobně jsem kdysi nosila akrylové nehty a super, letos v lete jsem si 3x nechala udělat gelovky a furt jsem s tim běhala na opravu a nebo lepila dola, protže se mi furt odchlipoval nehet od gelu a mezi gel a muj nehet se dostávala špína a dělalo mi to fleky, protoze jsem nosila jen průhledný gelovky. Ted si tedy dělám doma gel lak a tak mě to chytlo i to zdobení a všechno, že se mě všichni ptaj kam chodim, kdo mi děla nehty a když řeknu že já, tak chtěj přijít, ale ja se bojim nekomu delat nehty i kdyz by to bylo jen gellakem, hlavne chtej dlouhy nehty a svoje maj kratký a s gellakem jim je neprodloužim, proto uvažuji, že bych šla na kurz akrylovek, ale mám obavy abych se to naučila a chodil ke mě někdo :D aby to vypadalo


 • laraprofinails.infoblog.cz 30.12.2016 v 20:40 Ahojky, jestli je to složitý? Někomu to jde od ruky dobře už od začátku, někdo s tím bojuje. Asi nejlepší je to vyzkoušet. Ale boule u kůžičky anebo díry se dají udělat i akrylem ;-) Možná to vypadá na videích hodně snadné, ale zas taková brnkačka to není. Někomu se lépe pracuje s akrylem, někdo má spíše oblíbený gel. Je pravda, že gelovky nemusí držet každé, ale také hodně záleží na tom, zda dotyčná modeláž ovládá dobře. A jestli k Tobě bude někdo chodit? Záleží jen na Tobě, jak budeš šikovná. Všechno chce ale čas a trénink, nic není hned. Hezký den, Alena


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz