LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

4. den - doplnění gelové modeláže

Publikováno 30.07.2015 v 18:51 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 242x

Akrylová modeláž úspěšně za mnou :) a ted mě čeká doplnění gelové modeláže. Na to jsem se těšila :). Doplňovat se bude mně :) Nehty mi jakž takž držely, myslím, že byl asi jen jeden odchlip. Takže dobrá práce :) A hurá na doplňko :)


První dva nehty mi opět dělala školitelka a na začátku mě ještě navnadila, že mi ukáže něco ze zdobení. Tak to jsem se už nemohla dočkat. Prý razítka :) Byla jsem fakt natěšená :). Takže spilovat starý materiál. Pilovaly jsme samozřejmě pilníkem, takže to trochu déle trvalo. Vlastně ne! Odchlipů bylo více, vzpomínám si, že jak jsme pilovaly starý materiál, tak jsem tam měla odchlíplý gel. Ten prý můžu odštípnout pomerančovým dřívkem, když půjde, ale pozor dávat a odstranit jen ten gel, který se odlepil od nehtu tak, abychom nepoškodil přírodní nehet. A pak spilovat doztracena. No, trvalo mi to docela dlouho, protože se mi gel pořád odchlipoval od nehtu, jak jsem ho tím dřívkem odstraňovala. Tohle mě fakt vůbec nebavilo. Dělala jsem to dost dlouho. Hlavně teda pravou ruku, pilovat to levou, bylo za trest. Dalo mi to opravdu zabrat. Dodnes pilování pravé ruky nemám ráda, i když už mám profi brusku. Ale pak přišla školitelka, že mi tu pravou ruku spiluje – ten zbytek, co jsem nestihla. Tak jsem byla ráda :). Ona to měla docela rychle. Tak hotovo, dopilováno :)


Ted přišla řada na kůžičku, opět jsme odstraňovaly pomerančovým dřívkem. Poté jsem zmatnila přírodní nehet, nanesla prep a potom primer. – ten nechat opět pořádně zaschnout. A přišla řada na doplňování gelem. Docela mi trvalo, než jsem odhadla, kolik gelu si mám na štětec nanést. Školitelka mi zase ukázala na prvních nehtech a dál jsem dělala sama. Chvilku u mě stála, pak mě nechala a šla zase na pokec s recepčním.


Na štětec jsem si nabrala o něco méně gelu než při nových nehtech, přiložila na nehet v místě odrostu a trošku gelu nanesla ke kůžičce – školitelka mi řekla 1 mm od kůžičky. Pak je potupně přidávala gelu a pak zbytek gelu už „rozetřela na starý materiál. No, neměla jsem samozřejmě nehty precizně namodelované, za tam byly nedostatky. Jako někdy se mi podařilo dát hodně materiálu ke kůžičce, jindy jsem měla docela hrbol, cé oblouk neměl ten správný tvar. Vše jsem ale doladila pilováním. Nejdřív teda setřít výpotek a jdeme na to :) Pilování a pilování :) Školitelka mě přišla zkontrolovat a zase šla vedle si číst časopis :D, když viděla, jak urputně piluji :D Řekla, až to budu mít hotové, tak jí to mám přijít ukázat. Po hooodně dlouhé době nekonečného pilování jsem přišla za ní. Stála zrovna za recepcí a něco tam dělala se zbožím. Nehty mi překontrolovala a uznala, že jsou pěkný :) Tak jsem byla opravdu nadšená, že jsem byla pochválena.


Tak a teď mi měla ukázat to razítko. Byla jsem zvědavá, co to bude :) Vytasila na mě několik destiček s vyraženými motivy. Ukazovala mi, co všechno má za obrázky. Pak mi vysvětlovala jak teda na to :). Vzala si do ruky lak, nejlepší je prý ten, co schne pomalu. Přelakovala ním jeden motiv, lak setřela stěrkou, vzala si razítko, přitiskla ho na motiv a natiskla na můj nehet. No, napoprvé se jí to nepodařilo, kytička se jí neobtiskla celá, jen asi půlka. Tak mi ji setřela z nehtu a pokus číslo dvě :). Napodruhé už to bylo lepší, ale kytička byla nakřivo. Popravdě se mi to moc nelíbilo. Pak mi tiskla ještě na druhou ruku, tady ta kytička už vypadala dobře – obtištěná celá a rovně, vypadalo to už dobře. Nakonec mi přelakovala lakem proti žloutnutí a hotovo :)


A čekal mě poslední den. V kurzu bylo vypsáno, že se budeme učit modeláž akrylových, porcelánových a gelových nehtů + jedno doplnění. Ptala se mě, co si chci ještě naposledy zkusit. Jestli ty porcelánový – což je to to samé v podstatě jako akrylová modeláž. Dala mi možnost, že si můžu znovu zkusit modeláž gelových nehtů, jestli se chci spíše věnovat jim. Ona mi teda snažila vnutit, že akrylové nehty jsou lepší, že na něj prý spousta holek hází špínu, ale že to tak není. Všichni prý opěvují gelovky a chtějí jen gelové nehty, že to není ale zas takový terno. Akrylové nehty jsou prý lepší a kvalitnější. No, takový názor jsem nezastávala, nemyslím si, že by ty či ony nehty byly lepší, nicméně jsem jí to s úsměvem odkývala. Nechtěla jsem diskutovat, jestli je lepší akryl či gel. A po tomto posledním dni by následovalo přezkoušení, zase v jiném termínu.

Znovu jsem se těšila, až si zase vyzkouším novou modeláž :)


Co jsem se tento den naučila? Tak opět víme, že pomerančové dřívko opravdu nestačí. Odchlipy se mi pěkně tvořily a to jsem měla nehty po třech týdnech. Navíc jsem zjistila při doplnění, že mám na třech nehtech prasklý tip. Školitelce jsem to neříkala. Myslela jsem si, že to bylo mou chybou. Ale ne, později – ten poslední den modeláže jsem zjistila, že je to jejich nekvalitním materiálem.


Další chybou je odštípávání odchlíplého gelu pomerančovým dřívkem. Můžeme tak narušit přírodní nehet – v tom lepším případě, můžeme ho opravdu nepříjemně poškodit.


Opět nebyla udělána základní – tedy první vrstva jednofázovým gelem – až po ní se modeluje.


Kamufláž použitá také opět nebyla.


Jako top doporučuji určitě UV gel lesk – ne jen lak, ten se druhý den ošoupe. Dnes opravdu kvalitní lesky nežloutnou. Pokud stále hledáte ten, který by Vám vyhovoval, tady je můj tip :) Díky němu budete mít nádherně lesklé nehty, bílá Vám nezežloutne ;-) http://www.uvgely-laraprofinails.eu/EXTRA-SHINING-d213.htmHezký den :)

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz