LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

5. den a nová modeláž

Publikováno 07.08.2015 v 21:29 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 154x

Mohla jsem si zvolit, zda si znovu zkusím akrylovou modeláž (či porcelán) anebo gelovou. Jelikož jsem se chtěla věnovat hlavně gelu, akrylu třeba později, zvolila jsem si tu gelovou :). Modelku jsem si už sehnala týden dopředu :), tedy můj muž, tak jsem se těšila :). Ale dva dny před tím mi to kočka zrušila, že je nemocná. Byla jsem na prášky, protože jsem nevěděla, kde mám koho hledat tak strašně narychlo. Já už gelovky měla a navíc jsem si to chtěla taky zkusit na někom jiném. Napadla mě ještě jedna kamoška, která gelovky nosila. Tak jsem jí písla a prý jo. Sice už je nechce, jelikož jí v práci vadí, jak pořád ťuká do počítače, ale že mi pomůže :). Tak mi spadl kámen ze srdce a nemohla jsem se už dočkat.

Školitelka byla dnes nachystaná a šupky dupky jsme na to rychle vlítly, protože kamoška měla sraz s kolegyněmi z práce, tak abysme to stihly všechno. Tentokrát jsme nedávaly barevné tipy, ale mléčné. Kamarádka ani nechtěla, tak jsem byla ráda, že si konečně vyzkouším klasickou modeláž. Než jsme začaly, ještě jsem musela odlakovat nehty. Lak držel a nechtěl pryč :D, zbytek jsem vzala pilníkem. Takže opět postup - pomalu jsem se rozpomínala, jak to má být správně :). Školitelka, než jsem nehty odlakovala, odešla, pak se vrátila a začala se mě vyptávat, co budu dělat, s čím začnu. Tak jsem jí řekla, odstraním kůžičku, zmatním nehet, odmastím, dám přilnavač. Chtěla po mně názvy a přesně, co budu dělat. Tykala mi najednou, moc mi to nevadilo, sice ode mě zas tak stará :) nebyla, ale tykat jí mi trošku vadilo. Tak jsem ji nechala. Takže pilníkem zmatním, potom nanesu prep a pak primer, nechám pořádně uschnout. Vyberu tipy dle nehtů, nalepím, dbám na to, aby se mi neudělala mezi tipem a nehtem bublina. Upravím délku, tvar, spiluji přechod a zmatním tipy. Ještě jednou nanesu primer. Ano, super, to jsem chtěla slyšet. Tak pokračuj, až to budeš mít, zavolej mě. A zas si šla sednout na recepci :)

Tak jsem provedla, co jsem popsala, pak jsem šla pro ni. Tak a teď budem modelovat nehty. Měla jsem jí popsat, jak budu pokračovat dále. Tak namodeluji, dám vytvrdit na 2 min, setřu cleanerem výpotek a až budu mít všechny nehty, tak budu pilovat, až se ze mě bude kouřit :). Opráším nehty. Stála u mě a chtěla vidět, jak pracuji. Kolik si beru na štětec gelu, jestli mám správný odhad, jak správně modeluji, jestli tvořím tvar již při modelování nebo až potom ve finále pilníkem. Měla takový vážný výraz a přišla mi dnes celkem přísná. Docela mě znervózňovala. Nechtěla jsem udělat žádnou chybu, měla jsem strach, abych kurz v pohodě dokončila :). I když už jsem v tu dobu věděla, že když si kurz zaplatím, tak certifikát dostanu :) Prostě mi to dát musí, když dostali prachy :)

Stála u mě, dokud jsem neudělala tři nehty. Mezitím se mě vyptávala na další věci ohledně modeláže, kdy jaký pilník použít... Potom se mě znovu ptala na primer a prep. Pokývala spokojeně hlavou a odešla. Tak jsem modelovala dál. Docela mi to šlo. Tvary samozřejmě nebyly vůbec ideální, ale měla jsem pocit, že mi to jde celkem od ruky oproti tomu, co jsem vytvářela poprvé :). Navíc už jsem měla doma startovací sadu a už jsem ji zkoušela na svých pár nehtech.

Moje první "umělecké dílo" bylo zdobení jedním kamínkem :). Nevěděla jsem pořádně, jak kamínek použít. Někde jsem vyčetla, že se může dát jak pod cé tak i nahoru. Já zvolila dát ho pod gel. Málem jsem si kousek upilovala :), ale byla jsem spokojená, že jsem vytvořila něco sama a mooc se mi to líbilo. Teď, když si na to vzpomenu, bylo to hrozný :). Kamínky pod gel nedáváme, dává se správně na cé. Ztratí tak svůj vzhled a je v tom gelu "utopený". Ale já tehdy byla šťastná a spokojená :) V té době jsem si i všimla, že mi praskly asi 4 tipy. Byla jsem z toho nešťastná. Myslela jsem, že jsem udělala něco špatně v modeláži. Ale později jsem se dozvěděla od mé kamarádky, že používají velmi nekvalitní materiál (mají i e-shop), který za nic nestojí. A hlavně taky příšerně předražený. Školitelka mi říkala, že si u nich klidně můžu zrovna objednat matroš. Prohlížela jsem si jejich stránky a úplně jsem se nad těmi cenami zhrozila. Navíc mi ještě kamarádka říkala, že teda horší salon pro školení jsem si nemohla vybrat. Bohužel ji musím dnes dát za pravdu. Ale tím pádem mi hodně dal :)

Tak po asi hodině a možná i k tomu nějaké minuty jsem dotvořila nehty, dopilovala do správného tvaru. Dnes to bylo moc příjemné, protože jsem si mohla i hezky pokecat :). Pak jsem zas zavolala školitelku, ať mi to jde zkontrolovat. Byla spokojená a já taky. Jelikož už bylo docela dost hodin a kamarádka spěchala, už měla asi 5 minut zpoždění, tak jsem jí nehty jen nalakovala bezbarvým lakem. Prý se jí i takto líbí a jsou krásný, přirozený. Ano, nové nehty jsou opravdu krásné, než začnou odrůstat.

Byla jsem dnes pochválená, ještě jsem dostala pár otázek. A školitelka mě překvapila. Prý vidí, že mi to jde, že chvilku potrénuji a půjde mi to dobře. A že vím, že spěchám na to, abych mohla začít podnikat, tak že další schůzku, na které mě měla testovat, zrušíme. Že už během modeláže se mě chodila ptát, zda si všechno pamatuji a ovládám. Ptala se mě ještě na nemoci nehtů, co dělat, když objevím na nehtu žabinec či plíseň. Byla se mnou spokojená, takže se vidíme naposledy v kurzu. Byla jsem překvapená, ale mile. Nemusela jsem si domlouvat další hlídání a navíc školitelka by měla na mě čas až zase za 14 dní, tak to máme aspoň takto z krku.

Kamarádka hned po modeláži odešla a my jsme si na chvilku ještě sedly. Začala mi povídat o jednofázových gelech, třífázových, jaký je mezi nimi rozdíl, o kamufláži, k čemu slouží, jak se s ní zhruba pracuje. Potom různé možnosti zdobení. Ale na to jsou speciální kurzy, kde se vše dozvím. Nabídla mi, že pokud budu chtít s čímkoliv pomoci / poradit, můžu se jí ozvat. Znovu mi nabídla jejich materiál a také možnost garanta. Na to jsem se ptala já, prý mi klidně garanta udělá, na rok 7.000,- Kč. Tak jsem jí poděkovala, doufám, že moje vyvalené oči nebyly zas tak moc vyvalené :D a řekla jí, že se jí kdyžtak ozvu, že mám ještě možnost u kamarádky. Že mě jen zajímalo, jak to funguje. Poděkovala jsem jí a rozloučila se s ní. Byla to moc fajn ženská, tehdy jsem si myslela, že se s ní určitě spojím, ale viděla a slyšela jsem ji naposled. Jsou zkušenější ženské, které opravdu něco naučí. Tady v salonu bohužel jedou zastaralý způsob, místo gelů se používají laky, kamufláž je tam tabu... 

Už pro mě měla nachystaný i certifikát, byla jsem ráda, že už to mám všechno za sebou a hurá se pustit do podnikání :)

Chcete si také udělat kurz? Určitě si nejdříve zjistěte vše o salonu, o školitelkách, o materiálu, který používají. Ať najdete dobrý, kde Vás opravdu něco naučí :) Ať potom nejste smutná, že jste vyhodila peníze oknem a máte vlastně zaplacený jen ten papír.


Hezký den,
Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz