LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

FÓLIE - oblíbené i nenáviděné :)

Publikováno 12.08.2015 v 23:40 v kategorii NAIL ART, přečteno: 355x

   Uchvátila Vás folie a ráda byste si ji dala na nehty, ale nejde Vám to? Máte pocit, že jste zkusila snad vše? Konečně jste přišla na to, jak ji aplikovat na nehet, ale loupe se Vám?


   Docela dlouho mi trvalo, než jsem foliím přišla na chuť. Sama je moc nepoužívám, moje zákaznice je také v oblibě moc nemají. Aplikuji je opravdu jen vyjímečně. Vím, ale že všechny folie nejsou stejné. Některé se dobře chytnou do paint gelu, jiné do foil gelu a některé prostě jen na lepidlo. Jsou různé možnosti, jak folie použít. Začala bych od toho nejjednoduššího, kde se nemusíte bát, že něco pokazíte. Na této aplikaci folie se nemusíte bát ničeho :). Toho, že se Vám obtiskne jen někde nebo toho, že se Vám nepodaří krásně obtisknout celý motiv. Jak na to? :)


        APLIKACE FOLIÍ PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNICE :)


   Nejjednodušší způsob, kterým jsem začínala i já, je ten že aplikujete folii na barevný gel jen na určitá místa. Zvolte si barvu nehtíků. Klidně celogel anebo si udělejte francii. Pokud máte paint gel, do kterého se dobře obtiskují folie, aplikujte takto: Naneste na gel třeba paint gel růžová 160: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/ruzova-160-5-ml-Roso-PAINT-160-d2.htm, NESTÍREJTE výpotek a ihned aplikujte folii. Ustřihněte si menší část - třeba cca 10 cm a tou stříbrnou částí (ne barevnou) přitlačte v jednom místě a strhněte, potom si přechytněte folii tam, kde jste ještě netiskala a zase přiložte, přitlačte a odtrhněte. Vypadá to ve finále moc pěkně. Třeba černé nehty a nich tyrkysová folie http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Folie-tyrkys-bez-efektu-FOIL-TURCHESE-SENZA-EFFETTI-d80.htm v určitých místech vypadá opravdu nádherně, nebo na růžovou aplikujte třeba zlatou, nebo použijte více folií - ať máte nehet krásně barevný. Folie LARA Profi Nails se krásně obtisknou do výpotku růžové 160, růžové 224, černé č78, fialové f 24. Zkoušela jsem i folie od jiné značky, ty mi klouzaly a nechtěly se vůbec obtisknout. Stejně tak jak na celogel, můžete aplikovat na francii. Nezapomeňte ale setřít výpotek ze zbylého nehtu tam, kde folie nebude - než nanesete francii, na kterou chcete folii aplikovat.Na foto je na francii z růžové 160 aplikovaná do výpotku zlatá folie a růžová folie.        CHCETE OBTISKNOUT NA CELÝ NEHET CELÝ MOTIV FOLIE?


   Celý motiv mi do paint gelů moc nešel. Třeba mi kousíček chyběl. Pokud ale máte třeba zlatou folii, kde není žádný motiv, a zůstane Vám prázdné místečko po strhnutí, nevadí, přiložte novou část folie. Přitlačte, ona se obtiskne :). Pokud ale máte motiv, můžete zkusit přiložit, tu část, která se neobtiskla. Pro aplikaci folií s motivem ale doporučuji použít lepidlo na folie. Jak s ním zacházet? Naneste všude tam, kam přijde folie. Nechte pořádně zaschnout. Po dostatečném zaschnutí lepidlo zprůhlední. Určitě si odpočítejte 4 min, někdy stačí i 3 min. Poté aplikujte folii.


        LOUPE SE VÁM FOLIE JIŽ NA HOTOVÝCH NEHTECH TŘEBA AŽ DRUHÝ ČI TŘETÍ DEN?


   Folie byla špatně aplikovaná. To, co jste si dosud přečetla, bohužel nestačí. Ted jste se učila ji správně aplikovat tak, aby se folie obtiskla tak, jak potřebujete. Aby zůstala na nehtu a neodlupovala se, je zase další problém. A častý. Někdo folii aplikuje již na namodelovaný nehet a jen přeleskuje, někdo dává pod cé. Já aplikuji trošku jinak :) Abych nemusela na dalším doplnění brousit všechen materiál, tak si cé oblouk naznačím - udělám si takové menší cé. Nanesu barevný gel a aplikuji folii. Poté nehet domodeluji.


        A CO JE OPRAVDU DŮLEŽITÉ?


aby se folie neloupala? Je nutné, abyste konce nehtů přejeli blokem či velmi slabým pilníkem tak, aby folie nezakrývala úplně celý nehet. Odstraňte blokem na koncích nehtů trošku folii tak, aby se gel, který přijde potom měl za co zachytit a neloupal se. Tzn. následující gel se musí chytnou gelu pod folii. A to uděláte tak - ještě jednou :) - že blokem kolem nehtu odstraníte trošku folie. Další krok je ten, že folii přejedu ještě modelačním gelem a dotvořím cé, pokud ho tam ještě nemám. Nebo je také možnost namodelovat krásně céčko, na něj takto aplikovat folii a poté už jen nanést tenkou vrstvu spíše středně hustého gelu. Nejradši používám intense clear: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/INTENSE-CLEAR-d200.htm či gel perfect clear. Krásně se rozlejí po nehtu a následuje aplikace lesku. Buď můžete nanést výpotkový lesk nebo i bezvýpotkový.


   Ještě další možnost aplikace folii, jak některé nehtařky pracují, je ta, že se namodeluje nehet k dokonalosti, poté se aplikuje folie a potom rovnou lesk a to výpotkový a dvě vrstvy. Bohužel u tohoto způsobu se někomu loupe. Proto jsem pro tu variantu, kterou používám já. Mám ji osvědčenou a nemusím se bát, že se klientce folie do několika dnů oloupe.


        JAK FOLII APLIKOVAT?


   Nevíte, jak vlastně folii obtisknout na nehet? Výše jsem psala, že si ustřihnu dostatečně velký kousek, tzn. cca 10 cm, vezmu ji mezi prsty tak, abych ukazováček měla na místě folie, které chci uprostřed nehtu (u folií s motivem hlavně), přitisknu na nehet, prsty přitlačím folii do stran. A ted od středu uhlazuji nehtem folii do stran. Ale dávejte pozor, at si folii nepotrháte :). Opatrně nehtem uhlazujte ke krajům nehtů a většinou se Vám potom folie sama odloupne anebo zůstane přilepená, jen ji odtrhnete :) a je to.


        JEŠTĚ JEDNOU MOŽNOSTI APLIKACE FOLII:


1) bud můžete folii aplikovat pod cé oblouk

2) nebo si můžete naznačit cé - udělat malé cé, aplikovat folii, modelačním gelem dotvořit cé oblouk a nakonec lesk

3) nebo namodelujte nehet k dokonalosti, aplikujte folii, naneste středně řídký gel, který se Vám po nehtu krásně rozleje, aplikujte lesk

4) nebo opět namodelujte nehet k dokonalosti, aplikujte folii, naneste dvě vrstvy výpotkového lesku


   Nezapomeňte vždy na to, že folie nesmí být úplně na krajích - gel, který přijde na folii se musí dotknout po krajích nehtů gelu, který je pod folii ;-) Toť celé tajemství :)


        CHCETE NA FOLII JEŠTĚ MALOVAT?


   Doporučuji tedy na folii nanést středně hustý gel, po vytvrzení setřít výpotek a poté malovat ;-) Nebo někdo maluje na lesk, poté přetřete ještě jednou leskem.   Pokud pro Vás tento článek není srozumitelný nebo potřebujete ještě něco vysvětlit, neváhejte a klidně mi napište, ráda poradím :)


Hezký den,

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz