LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

Jak jsem se dostala k modeláži?

Publikováno 11.07.2015 v 14:58 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 262x

JAK JSEM SE DOSTALA K MODELÁŽI NEHTŮ?


Možná jako spousta z Vás :). Byla jsem na mateřské, ne že bych se nudila :) to ne, o zábavu jsem měla postaráno, ale jakmile mi skončila mateřská, chtěla jsem si přivydělat nějakou tu korunu. Nešlo mi o to, abych měsíčně vydělávala spoustu peněz, ale abych si přivydělala klidně jen několik stovek. Dlouho jsem přemýšlela, co bych mohla dělat, aniž bych se musela dlouho vzdělávat nebo chodit někam do práce. To ani nešlo, když jsem měla doma malé dítě a nechtěla jsem dcerku nechávat delší čas bez mámy.


Pak jsem se rozhodla, že se naučím modeláž gelových nehtů. Líbilo se mi to, již jsem je několikrát měla a hlavně jsem se to mohla učit doma, když dcerka spala. Ale i tak jsem ještě dlouhou dobu zvažovala, zda do toho jít, jelikož jsem věděla, že počáteční investice nebude malá. Nakonec jsem si našla na netu kurz za velmi přijatelný peníz. S paní bylo možné se domluvit na individuální docházení, což mi velmi vyhovovalo. Před zahájením kurzu jsem si ještě naivně myslela, že to budu umět a že se tam naučím spoustu věcí :) V téhle branži jsem se nepohybovala, takže jsem vůbec nevěděla, jak to chodí. Ale velmi rychle jsem na to potom přišla.


Každá zkušenost je dobrá. Hlavně ta špatná. Ta špatná Vám vždy ukáže cestu, kudy jít a jak to, co děláte, dělat daleko lépe, jak se neustále zdokonalovat. Špatné zkušenosti dnes vnímám spíše jako ty nejlepší, jaké Vám život připravil. Jelikož Vám otevřou oči a ukážou Vám, jak jste schopné a kde a jak máte na sobě zapracovat, abyste ve svém oboru byly dokonalé či alespoň patřily mezi ty nejlepší.


Kurz mi dal v podstatě hodně. Zpočátku jsem byla přesvědčená, že jsem vyhodila peníze jen tak z okna a dostala kousek papíru. Ano, papír, který mi umožňuje dělat práci, která mě baví, má opravdu velkou hodnotu. A vlastně kurz, který nestál moc peněz, mi dal, to co bych měla za tu hodnotu očekávat. Základy modeláže jsem se naučila. Sice se spoustou nedostatků – jakože pomerančové dřívko na odstranění kůžičky je skvělé a vlastně stačí jen kůžičku trošku zatlačit. A tak moje modeláž mi dlouho na nehtech nevydržela. A například tahle „špatná“ zkušenost mě donutila hledat na internetu, co dělám špatně a dovedla mě až na facebook do skupinek, kde holky poradily. Velmi jsem si vážila rad zkušených a jejich pochval a hned jsem zasedla za stůl a makala na sobě.


Pokud tedy vybíráte kurz, zjistěte si o něm co nejvíce. Cena je určitě také důležitým kritériem, dle kterého se rozhodujete. Ale určitě si trošku připlaťte. I když neplatí bohužel, že čím dražší kurz, tím Vám toho více dá. Ba tomu může být právě naopak. Já jsem se již několikrát přesvědčila, že je lepší nekupovat ty nejlevnější produkty či i věci. Vždy je třeba si nejdříve o paní či o celém salonku zjistit co nejvíce informací: jak dlouho působí na trhu, pokud na webu nemají foto, tak si vyžádat jejich práci, zeptat se např. na facebooku, zda má již někdo nějakou zkušenost. Ale pozor!! Někdo bude hanit třeba jen, že nebyl spokojen, že si třeba nevyšly vstříc. Určitě je důležité se nerozhodovat na základě třeba jen pěti hodnocení.


Do modeláže jsem byla tak zapálená, že jsem nevydržela do konce kurzu a sadu jsem si musela koupit co nejdříve. Hledala jsem na netu, žádná se mi moc nezamlouvala, některé věci mi přišly zbytečné, alespoň pro začátek, spousta sad byla nejasného původu a hlavně některé sady mi přišly strašně předražené. Dlouho, velmi dlouho jsem hledala jakou sadu si mezi tolika vybrat. Kéž bych si mohla něco ze sady vyhodit a dodat místo toho zas něco jiného. Jenže to nebylo možné. Napadlo mě i že bych si sadu sama sestavila, ale samozřejmě jsem nevěděla, přesně, co by tam mělo vše JEN NUTNĚ být. Z kurzu už jsem věděla, co vše používat, to ano, ale v sadách bylo ještě spoustu jiných věcí… Nikde na e-shopech nebyla možnost někoho kontaktovat, kdo by mi poradil či kdo by mi sestavil sadu přímo na míru a to mě velmi vadilo. Nakonec jsem zvolila sadu, kde se mi zdálo, že je nejvíce užitečných věcí (ano, bylo) a kde věcí, které nepoužiji, je minimálních.


Když sada přišla, byla jsem TÁK nadšená :). Hned jsem věci vybalila. Lampa se mi velmi líbila – se senzorem, sušičkou a i krásná co se týče designu. Mám ji dodnes :) to byl dobrý kup. Ale pak jsem byla zklamaná. Produkty byly z Polska.. Neměla jsem k tomu moc důvěru. Ale stavební gel se mi líbil, ten držel, i když jsem modeláž ještě zcela nezvládala. Ano, s některými produkty jsem byla spokojená, s některými ne. Spoustu věcí jsem si nechala, že použiji časem, ale k tomu vlastně nedošlo a časem jsem to rozdala a něco vyhodila. Ale zjistila jsem, že Poláci špatné produkty nemají, že některé jsou vlastně dobré, některé ne. Ale to jsem přesvědčená, že má každý výrobce, ať je z Německa, Maďarska či z Polska. Jediné produkty, které již nikdy nepořídím, jsou z Číny. Ty jsem také několikrát zakoupila, jelikož se mi líbila cena, ale kvalita opravdu žádná. Jakmile jsem zakusila kvalitní produkty, nechápala jsem, proč jsem utrácela peníze za takovou nekvalitu.


Váháte zrovna nad tím, jakou sadu pořídit a kde? Nevíte si rady? Kontaktujte mne a já Vám ráda poradím :) Ta nejzákladnější sada, bez lampy, je zde:

http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Zvyhodnena-sada-zakladni-SADY-NA-MIRU-d141.htm


Pro začátek si můžete zakoupit lampu na bazárku ;-) až budete v modeláži dokonalá a budete chtít začít podnikat, určitě si pak pořídíte novou – je jich dnes na trhu spousta ;-)


Příště článek: Jaké to bylo na mém kurzu modeláži nehtů - co vše jsem se dozvěděla, naučila - a to i špatně ;-)


Alena

laraprofinails@centrum.cz

https://www.facebook.com/nehtovamodelaznemcany


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz