LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

JAK NA FRANCII? :)

Publikováno 27.08.2015 v 21:47 v kategorii Modeláž, přečteno: 489x

   Existuje spousta návodů a způsobů, jak namalovat francii. Pro některé nehtařky je bílá francie noční můrou. Ale nemusí :) Stačí si pořídit kvalitní štětec, kvalitní bílý gel a několikrát si francii natrénovat. Někdo trénuje jen na tipy, někdo přímo na živé modelce. Spíše doporučuji druhou variantu. Je vždy dobré se domluvit s kamarádkou, ať Vám pomůže a nechá Vás si na ní trénovat.

        JAK NA KAMUFLÁŽ U FRANCIE?

   Někdo si staví lůžko stavební kamufláží a již si lůžko s ní nachystá na francii. Někdo to praktikuje i u klasické (nestavební) kamufláže stejně. Pro začínající nehtařky doporučuji spíše kamufláž stínovat na celý nehet a u konce nehtu, kam přijde francie, dát už jen tenkou vrstvu. Jak 


        STÍNOVAT KAMUFLÁŽ?

   

   Naberte na štětec, kterým modelujete, přiměřené množství kamufláže. Já si opět udělám kuličku v první třetině nehtu. Poté menší část kamufláž stínuji až těsně ke kůžičce. Nechávám zde malé množství, aby při odrůstání nehty působily co nejpřirozeněji. Poté kamu přidávám a nejvíce materiálu je před VO a za ním, pak kamufláž trošku uberu. Kamufláž netvaruji do francie, táhnu ji až ke konci nehtu. Ale dávám si pozor, abych tam neměla příliš mnoho materiálu, jelikož na špičky přijde ještě francie :)

        SPRÁVNÁ FM

   Začínající nehtařky mají tendenci malovat fm přesně tam, kde ve skutečnosti končí lůžko a kopírovat tak nehet. Tohle je ale špatně. Je to velmi nehezké mít malé, krátké lůžko, někdy i široké a velkou francii. Nehet tak opticky zkrátí, rozšíří a na pohled je to nepěkné. Chcete mít krásné ruce, které upoutají pozornost každého? Snažte se tak, abyste nejen svou modeláží, ale také i zdobením okouzlila všechny kolem. Aby si každá žena (i muž) všimla, jaké máte nádherné ruce. Prsty si zeštíhlíte a zkrášlíte tím, že si prodloužíte lůžko a namalujete krásnou fm (pokud se nebavíme o tvarech nehtů). Proto několik pravidel:

 • nekopírujte u malování fm přírodní nehet
 • vždy použijte na lůžko kamufláž
 • vždy lůžko o něco prodlužte - vzhledem k délce nehtů
 • nikdy nedělejte francii rovnou
 • vždy na malování francie použijte ten správný štětec
 • vyberte si ten správný bílý gelík
 • než začnete malovat, ujasněte si, kam až bude fm sahat a jak hluboký bude oblouček
 • vždy si tato místa (jsou 3) označte jemně štětcem
 • nesnažte se namalovat francii jedním tahem
 • dodržte tato pravidla a Vaše francie bude dokonalá :)

        JAKOU ZVOLIT BÍLOU?

   Toť věčná otázka. Bílá barva je skoro vždy problém. Určitě je velmi vhodné si na francii pořídit jinou bílou než, kterou použijete na celogel. Pokud začínáte, je určtiě vhodné zvolit hustší bílou. Tato ale zase nebude moc vhodná na celogel. Hustá bílá, ideální na fm, která Vám nikdy nesteče a jen čeká, až ji posunete štětcem je opravdu skvělá pro začátečnice. Ale pozor! pracuje se s ní úplně jinak než s těmi ne tak hustými :). Já ji mám na fm velmi oblíbenou, jedná se o tuto: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Zariva-bila-5-ml-Bianco-Lucido-d7.htm. Díky ní jsem se naučila francii krásně natvarovat. Nyní na francii používám jinou, řidší, velmi mi na malování francie vyhovuje. A je snad nejlepší na celogel, co jsem kdy měla - a to jsem jich vyzkoušela už spousty: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/FRENCH-WHITE-d225.htm

        JAK TEDY NA TO? :)

   Zde máte foto návod, jak namalovat krásnou francii. Uvedla jsem dva různé postupy. Ten první je asi nejjednodušší a zřejmě ho mají nehtařky nejraději. Je malován bílou francií, na ní nejlépe vynikne jakákoliv malinkatá chybička, která je potom ještě na foto více vidět. U mentolové perleti a fialové je fotonávod tak, jak maluji francii já. Takhle mi to nejvíce vyhovuje a myslím, že je to i ve finále vidět :), že mám tuto francii daleko hezčí než tu v bílé :). Je na Vás, abyste si Vy sama našla ten svůj postup, jak nejlépe namalujete francii. Pokud trénujete jeden postup a nejste stále spokojená s výsledkem, zkuste jiný postup, třeba Vám bude vyhovovat více a francie se Vám povede hned napoprvé. U prvního postupu je viditelné, že mně až úplně 100 procentně nevyhovuje, zvolila jsem schválně na tuto fm i bílou barvu, aby to krásně vyniklo. 
A kde najdete ten správný štětec na malování francie? :) tady: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Nail-art-stetec-0-d154.htm


Napište mi, který postup vyhovuje více Vám? Ten první nebo ten můj? :) Nebo mi klidně napište i Váš úplně jiný, třeba se bude někomu hodit :)


Hezký den,

Alena


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz