LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

Jak se mi dařilo krátce po kurzu?

Publikováno 06.02.2016 v 14:56 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 152x

     Hned po kurzu se mi nahlásily dvě kamarádky, že teda budou mým pokusným králíkem :) a že by chodily pravidelně.
Jedna teda nehty, že v žádným případě, že uděláme jen P-shine. Druhá teda, že vyzkouší nehty, ještě gelovky nikdy neměla.
Domluvily jsme se, že přijdou k nám domů, dáme vínečko, nějaké občerstvení. Jako první jsme šly na P-shine. To je jednoduché, zde není co vysvětlovat, snad jen zdůraznit to, že P-shine se používám POUZE na zdravé nehty, na nemocné či poškozené, narušené v žádném případě. A dbát také na to, aby se pudr zalešťoval jen jedním směrem. Asi po 45 minutách jsem si sedly na

        GELOVÉ NEHTY.

     Nervózní jsem nebyla, docela jsem si věřila :). Pořídila jsem si barevné tipy,světle růžové. Ano, teď některé nehtařky se budou chytat za hlavu - barevné tipy se prostě nepoužívají! To jsem tehdy ještě nevěděla, že barevné tipy jsou blbost a byla jsem nadšená, že mám o kousek práce díky nim méně :). Příprava mi myslím šla docela dobře, kamošce se sv. růžové nehtíky líbily, chtěla něco decentního, takže přišly tipy vhod :). Nalepila jsem jí je, udělala céčko, zbrousila, naleskovala a práce byla za hodinu a půl hotová. Byla jsem nadšená, že jsem to tak rychle zvládla a byla plná energie a odhodlání :). Ještě jsem jí na nehty udělala nějaké čmárky zdobícíma lakama, které jsem si tehdy nakoupila a byly jsme obě dvě spokojené. Akorát nám práce nešla pořádně vyfotit :D. Tehdy mě to trošku trápilo, ale dnes mi je to docela jedno :D, protože zas taková krása to nebyla. I když jsem si tehdy myslela, kdoví jak nejsem dobrá :D.

        P-SHINE

     Druhá kamarádka po mně vyžadovala P-SHINE. Velmi jednoduché, uděláme manikúru a pak zalešťujeme pudry. Používala jsem tedy svou leštičku. A co je důležité při P-SHINE? Zalešťovat jedním směrem - vždy a na nehet tlačit, aby se pudr do nehtu pořádně zaleštil. Jinak si myslím, že postup je viditelný hned na první pohled do kazetky, kde jsou pudry označeny čísly 1 a 2 a je jasné, který nejprve použít. Zabralo nám to asi půl hodinky. Nyní P-SHINE vůbec nedělám, není o něj zájem. Alespoň ne u mě :). Vede jednoznačně gelová modeláž.

     První kamarádka mi slíbila, že na gelovky bude chodit a byla natěšená. Já tedy ještě více, že mám už první zákaznici. Jenomže se pak už neozvala. Bohužel jsem nikdy neměla a doposud nemám kamarádky, které by chtěly gelovky nosit, tak se mi obtížně hledal někdo, na kom bych se mohla učit. Ty, co mi říkaly a slibovaly, že ke mně budou chodit, tak samozřejmě nepřišly vůbec anebo jen jednou. Byla jsem docela zklamaná. Ty mé nejvěrnější na tohle vůbec nebyly.

     Ale gelovým nehtům jsem zcela propadla a nakupovala materiál na různých e-shopech. Od těch nejlevnějších po ty nejdražší. Bohužel ne vždy jsem byla spokojená. Velmi brzy jsem přišla na to, že se vůbec, ALE VŮBEC, nevyplatí nakupovat ty levné neznačkové barevné gely. Chtěla jsem vždy nanášet gel až nahoru na modeláž a nevýslovně mě štvalo, když i po třetí vrstvě byl gel flekatý či stékal a vůbec nekryl. Tak jsem se rozhodla, že hold budu investovat do dražších gelů. Ano, byly určitě lepší, nedalo se to s těmi levnými vůbec srovnat. Ale i tak se stále našlo pár barev, které se mi prostě nelíbily a myslela jsem si, že za tu cenu by měly mít rozhodně lepší kvalitu. Stále jsem hledala, ale nikdy jsem nenašla značku, která by mi vyhovovala zcela a úplně ve všem. A proto jsem se rozhodla,

        ŽE TO ZMĚNÍM.

     Sice mě to ze začátku stálo spoustu přemýšlení a úsilí a také hlavně financí, ale byla jsem přesvědčená, že to tak prostě udělat musím. A jak jsem vyřešila svou nespokojenost s materiálem? Jak se mi dařilo? Dočtete se v příštím článku :)


Hezký den,
Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz