LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

JAKÝ JE / BYL VÁŠ NEJVĚTŠÍ PROBLÉM PŘI MODELÁŽI?

Publikováno 07.09.2015 v 14:34 v kategorii Modeláž, přečteno: 233x

   Každá z nás se určitě potýká s něčím, co nám dělá problém, s čím si nevíme už rady, hledáme, ptáme se nebo v tom horším případě to všechno vzdáme. Někomu nedělá problém modeláž, ale třeba krásné vypracování fm, někdo má problémy s neustálými odchlipy či přímo s odpadáváním nehtů, někdo s vymodelováním krásného cé oblouku.


   Dnes stačí málo a vše si můžete nají na internetu. Je již zveřejněna velká spousta videí, kde přímo uvidíte modelování céčka, nebo precizní vypracování francouzské manikúry. Na určitých skupinkách či stránkách se dokonce můžete radit přímo se zkušenýma nehtařkama, čehož já si velmi velmi vážím či jsem si vážila, když jsem se potýkala se svým problémem, který mě trápil opravdu dlouho.


        MŮJ STRAŠÁK


   byly odchlipy. Ano, spoustu nehtařek trápí právě odchlipy či přímo odpadnutí nehtu a to většinou do 5 dnů či týdne od modeláže. Ze začátku jsem nechápala, proč se mi to děje, jelikož jsem absolvovala kurz a školitelka mi řekla, že vše dělám správně a jsem šikovná. Bohužel jsem ještě v tomto stádiu zdokonalování se v gelové modeláži netušila, že ne všechny informace, které jsem získala z kurzu, jsou správné a dostačující.


        TRÁPILA JSEM SE


   opravdu několik měsíců, myslím zhruba 4, než jsem se dopátrala, kde je zakopaný pes. Bojovala jsem s modeláží co 14 dní, snažila jsem se zdokonalovat můj cé oblouk a také přijít na to, proč mi ty nehty prostě nedrží. Stále jsem dělala to, co jsem se na kurzu učila. Odstranila kůžičku pomerančovým dřívkem, zmatnila nehet, nanesla prep, primer a potom modeláž nehtů. Doplnění, jen na některých nehtech, jsem dělala jednou za 14 dní či tři týdny asi po dobu 4 měsíců. Byla jsem z toho už zoufalá, zkoušela jsem na třech kamarádkách, vydržela jen jedna, která mi chtěla pomoci. Po tomto kolotoči jsem naznala, že musím přijít, co je špatně a začala jsem


        HLEDAT NA INTERNETU.


   Bohužel i zde se najdou špatné informace, tak ještě hledat, co je správně a co ne. Strávila jsem u toho hodně času. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací a měla v modeláži pěkný chaos. Jednou jsem si přečetla tento postup, podruhé zas jiný, nevěděla jsem pořádně, co je správně a co ne. Hledala jsem dál, až jsem našla skupinku na facebooku, kde jsem se dozvěděla spoustu rad od zkušených nehtařek. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistila, kdo tomu opravdu rozumí. Byla jsem ráda, že jsou i takové holky, které poradí a nic za to nechtějí. Dlouho mi trvalo, než jsem sebrala odvahu a zeptala jsem se i já, co dělám špatně. Nebála jsem se, že by se mi vysmála, že mám špatné nehty, ale spíše, že jsem si dovolila se ptát. Odpovědi se mi dostalo velmi rychle - jasná, trefná rada. Byla jsem za ni velmi vděčná, radu jsem si vzala k srdci a velmi jsem si toho vážila. Dál už jsem se snažila zdokonalovat sama.


        A JAK SE MŮJ PROBLÉM VYŘEŠIL?


   Zásadní chyba u modeláže: odstraňování kůžičky pomerančovým dřívkem. S ním toho opravdu moc neodstraníme. Je vhodné spíše na klasickou manikúru, kdy potom nehty už nemodelujeme. Důležité je použít pusher, ale správně zaoblený, ne rovný a pořádně kůžičku odstranit. I když to vypadá, že tam není, tak tam JE :). Zapracovala jsem na tomto mém nedostatku a byla jsem mile překvapena:


        NEHTY DRŽELY :)


   Byla jsem nadšená. Nechala jsem si poradit ještě s jedním mým nedostatkem - byjícím do očí - a to tvar nehtů - lopatky :). Některým začínajícím nehtařkám to činí problém. Paní mi řekla, že opravdu některé mám rozšiřující, některé že jsou dobré, pochválila i můj cé oblouk, což mě od ní hřeje u srdíčka dodneška :). Když jsem to zjistila, že jsou široké, snažila jsem se je pilovat do užšího tvaru, ale po modeláži už to tak dobře nešlo. Ano - nejde to, musí se to udělat při tvarování nehtů - po nalepení tipů či po prodloužení na šablonky, ale zde tvarujeme přímo na šablonu - ještě před samotnou modeláží cé oblouku. Tehdy to pro mě byla


        RADA NAD ZLATO


   Od té doby už žádné lopatky :) a nebála jsem se také už i jiných tvarů, než klasických "hranáčů" a časem šla i do mandliček.


        A JAKÝ JE VÁŠ PROBLÉM, S KTERÝM SI NEVÍTE RADY?


   Nebojte se a napište mi, ráda Vám poradím :) laraprofinails@centrum.cz.

Či mi Váš problém napište do komentáře a uveďte i Váš e-mail a dostanete ode mě při objednávce: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/ dárek - barevný gel dle vašeho vlastního výběru :)Přeji hezký den,

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz