LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

JAKÝ SI ZVOLIT ŠTĚTEC, JAK S NIMI ZACHÁZET?

Publikováno 07.08.2015 v 14:25 v kategorii Modeláž, přečteno: 1537x

   Přemýšlíte o tom, jaký štětec koupit a kde? Potřebujete kvalitní na malování, tvoření ideální francie či na modeláž? Jakou ale zvolit velikost? Jak si vybrat ze všech těch štětců ten, který mi bude vyhovovat? Jak se mám o něj starat.   Na modeláž nehtů většina nehtařek používá plochý rovný štětec. Velikostí je několik - 2,4,6,8 někdo nabízí i velikost 10. K modelaci se většinou používá velikost 4 nebo 6. Velikost 8 a 10 jsou vhodné spíše na nanášení celogelu či lesku. Ale je nutné vědět, že tyto velikosti nejsou u všech prodejců stejné. U někoho velikost 4 může být stejná jako velikost 2 u jiného prodejce. Vždy je nutné se dívat na popis štětce. Prodejce by měl mít uveden. Pokud nemá, je lepší se informovat. Doporučuji si vybrat štětec z e-shopu, kde je podrobný popis, z kterého se dozvíte vše - z jakého chlupu štětec je, velikost, na co se používá. Pokud si stále nejste s výběrem jistá, kontaktujte prodejce, měl by Vám pomoci s výběrem.


   Spousta začínajícíh, ale i pokročilých nehtařek se trápí malováním fm. Nevědí, jak na to, často používají špatný štětec a i barevný gel. Když jsem začínala, měla jsem ze startovací sady několik štětců, ale měla jsem pocit, že všechny za moc nestojí. Až na ten klasický plochý rovný. S ním jsem taky dělala úplně vše. Modelovala jsem s ním "c" oblouk, dělala fm a nanášela celogel. Myslela jsem si, že mi to docela šlo. Ano, celkem na tu málo vykrojenou fm mi ten štětec stačil. Ale takové ty krásné smajlíky jsem neuměla a ani mi to tím štětcem dvakrát nešlo. I nanášení celogelu pro mě nebylo jednoduché. Někdo na tvarování fm používá

        ŠIKMÝ ŠTĚTEC

   Zkoušela jsem s ním fm, ale mně to nesedlo do ruky, moc mi to s ním nešlo. Šikmý štětec je vhodný na malování a to i různých technik. Se šikmým štětcem se dají krásně malovat lístečky, kytičky, používá se na one stroke techniku. Šikmý štětec lze také použít k doladění fm. Pokud máte již namalovanou fm a její linine není ideální, lze ji krásně doladit. Jak? Úplně jednoduše :) Namočte šikmý štětec do cleaneru tak, aby byl mokrý, ne aby z něho cleaner kapal :) A tahem krásně doladíte fm - setřete takto příp. přetažení. A jaký štětec je dle mě na tvoření fm ideální?

        NAIL ART ŠTĚTEC 0 S KRÁTKÝM VLASEM


   Když jsem začínala, mořila jsem se s malování fm. Samozřejmě mi to moc nešlo. Nešlo i díky špatnému štětci a pořádně jsem nevěděla, jak jednodušeji fm namalovat. S tímto štětcem to jde ale nádherně :). Na malování fm jsou různé postupy, každému vyhovuje něco jiného. Na fm bych se chtěla soustředit v samostatném článku :). Mně tedy naprosto vyhovuje tento štětec: http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Nail-art-stetec-0-d154.htm
   Nanesu na štětec dostatečné množství barevného gelu. Je důležité, aby gel měl správnou konzistenci, tzn. určitě hustý. S řídkým se Vám fm bude dělat špatně i s tímto štětcem. Začínám uprostřed nehtu a maluji k levému straně nehtu. Tady si už naznačím, jak vykrojenou fm budu mít. Potom dbám na to, abych na štětci měla jen malinko gelu a od místa, kde mi bude končit fm nahoře táhnu štětcem dolů mírným obloučkem. To samé udělám na pravé straně. Poté doladím detaily. Je důležité na štětec příliš netlačit. Díky tomuto štětci fm zvládnu skvěle a rychle :).


        ŠTĚTCŮ NA NAIL ART


     je daleko více. Záleží, co chcete zrovna malovat. Již jsem zmínila dva. Další je například štětec nail art 0 s dlouhým vlasem. Tento velmi ráda používám na malování tenkých linií, různých krucánků. Co je ale důležité u těchto štětců? Jaký vlas má. Nejlepší je přírodní chloupek, který je měkký a krásně se přizpůsobí tahu Vaší ruky. Je důležité mít štětec, který je měkký, který je pro malbu dokonalý. Takže buď si pořídit s přírodním vlasem anebo se speciálním syntetickým měkkým, který je stejně kvalitní. Většina těchto štětců má lehoučkou rukojeť, krásně se drží.

        NA CELOGEL I LESK 


     je lepší použít větší štětce. Klidně plochý rovný štětec větší velikosti - 8 a 10. Anebo oblíbeným je oválný štětec, který je zakulacený a precizně se s ním tak nanáší gel. Anebo i lesk :) Díky svému zakulacení štětcem "dosáhnete" až ke kůžičce, aniž byste se jí dotkly.

        OVÁLNÝ ŠTĚTEC

     patří k mým nejoblíbenějším. Používám ho jak k nanášení celogelu (na lesk mám lahvičku se štětečkem :D) tak i k modelaci. Mám tedy dva. S tím druým modeluji. S žádným jiným štětcem se mi nemodelovalo "céčko" lépe. Úplně mi vyhovuje. Líbí se mi na něm, že je zakulacený a skvěle s ním tak nanesu gel na nehet. S rovným se mi pracovalo opravdu špatně. Ten oválný krásně kopíruje nehet. Používám ten se speciálním syntetickým chloupkem. I když je umělý, je měkký stejně jako přírodní. Je senzční v tom, že zbytkový barevný gel se vytlačuje nahoru nad chloupky a nedostane se tak do jiné barvy. Tento už za jiný nevyměním, díky němu se mi modeluje jedna radost :) http://www.uvgely-laraprofinails.eu/Stetec-oval-6-d150.htm.


KOLINSKY


K mým dalším oblíbeným štětcům patří tento. Jsem z něj též nadšená. Naprosto luxusně se mi s ním modeluje.        NA MODELÁŽ

jsou tedy vhodné štětce ploché a rovné, ploché a oválné. Nebo někteří prodejci nabízejí i jiné. Ale každému vyhovuje něco jiného. Na to si musíte přijít sama :), který je pro Vás nejideálnější.

        A JAK PEČOVAT O ŠTĚTEC?

     Aby Vám co nejdéle vydržel, je důležité se o něj starat. Dbejte na to, abyste štětec nenechala na sluníčku nebo tam, kam dosáhne denní světlo. Nikdy ho nenechávejte v šuplíku či stojánku neočištěný. Existují speciální čističe na štětce, ale nejsou tak důležité. Štětec od modelačního gelu očistím buničinou, ošetřím ho olejíčkem na kůžičku a upravím tvar tak, jak má být. Někdo ještě štětec umývá v teplé vodě, ale je důležité dbát na to, abyste ho příliš "nepocuhaly" a tím neničily. V teplé vodě se myjí především štětce na akrylovou modeláž. Štětec od barevného gelu je nutné pořádně vyčistit cleanerem. Namočím štětec přímo do lahvičky s cleanerem a setřu buničinou či kapesníčkem nebo kuchyňskými utěrkami. Opakuji, dokud nemám štětec čistý. Ošetřím opět olejíčkem, upravím tvar a hotovo :) Čím více se o štětce budete starat, tím déle Vám vydrží :)


     NOVÝ ŠTĚTEC


     Než použijete nový štětec, je důležité ho vyprášit. Obsahuje prach, či lepidlo. Pomocí buničiny, papírového kapesníčku štětec důkladně oprašte tak, aby v něm nic nezbylo. Určitě Vám to zabere pár minutek. Zkontrolujte, zda je štětec naprosto čistý. Nesmí v něm nic zůstat, jinak mu zkrátíte životnost. Pokud se stane, že je každý chloupek jinde, namočte štětec do trošky čirého gelu, otřete a upravte štětec do tvaru.     JAK ŠTĚTEC UCHOVÁVAT?


     Nikdy ho nenechávejte chloupkem nahoru. Buď ho nechat ležet anebo lepší, když je štětec chloupkem dolů :)

   Nikdy nepoužívejte štětec na gel a akryl zároveň. Či štětec na modeláž a na barevný gel. Vždy si pořiďte na každý úkon jiný :)


     KOLIK ŠTĚTCŮ?


     Určitě je dobré mít štětec zvlášť na modeláž, na barevné gely, na glitrové gely. Po použití gelů s glitry se velmi těžko dostávají zbytečky třpytek z štětců.   Máte dotaz ke štětcům? Nevíte si s něčím rady? Klidně mě kontaktujte :) laraprofinails@centrum.czHezký den,

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz