LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

NEDRŽÍ VÁM GEL?

Publikováno 04.06.2018 v 14:14 v kategorii Modeláž, přečteno: 8x

     Častokrát hledáte chybu v samotném gelu, jenomže to tak nemusí být. Zvládnout důkladnou přípravu není pro začínající většinou jednoduché. Nebo tak - ono to je jednoduché, ale je potřeba vědět, co přesně a jak udělat. A k tomu Vám pomůže kurz anebo se dočtete rad a zkušeností na mém blogu v rubrice pro začínající ;-)

     Pokud máte již přípravu a samotnou modeláž zmáknutou a gely Vám nedrží, je možné, že budete patřit k těm problémovým. Ale pozor! Mějte na paměti, že ne každý gel je pro každou. To hned neznamená, že máte problémové nehty ;-) Zrovna třeba potřebujete měkčí gel. Ba naopak tvrdší. A jaký  je tedy ten Váš? To je třeba si vyzkoušet. Zkušená nehtařka nlže odhadnout, ale ne vždy to tak může být a  sama musí zkoušet.

     Mně zpočátku také nehty vůbec nedržely. Ale bylo to proto, že jsem neměla nehet správně připravený. A to jsem byla přesvědčená, že dělám vše správně. Nedělala jsem!

     A MOJE CHYBY?
     - Zmatňovala jsem blokem. To nestačí. Dle mé zkušenosti (a určitě i u mnohých z vás) se nehet musí zmatnit pilníkem alespoň s hrubostí 240. Občas použiji i 180 hrubost, ale to až u obroušeného pilníku a musím opatrně - netlačit. Probroušený nehet je hned.
     - odstraňovala jsem kůžičku jenom pusherem. Je opravdu dobré ji vzít bruskou. Pro začátek stačí na kůžičku ta obyčejná růžová ;-)
     - špatná modeláž. Zpočátku jsem měla posunuté cé více k volnému okraji. A jak jsem se pořád soustředila na céčko, tak jsem dělala velké boule a měla jsem moc materiálu. Moc materiálu je taky velmi častá chyba.

     A když jsem tohle všechno vychytala a naučila se na nehet dávat jen potřebné množství, více mě to bavilo a nehty mi hlavně držely. I když nebylo to ideální a když se blížil 3.týden, bylo znát, že něco není v pořádku. A špatně byl stavební gel.

     Konečně jsem našla gel, který mi vyhovoval. A to INTENSE CLEAR - středně tvrdý. Takže ne tvrdý a měkký, ale pro mě středně tvrdý. Nemám nějak moc tvrdé nehty, ale taky ne extra měkké a extra lámavé, nepotivé. I když je intense clear sppíše řídký, naučila jsem se s ním pracovat. Nejprve po jednom nehtu a poté po dvou. Nanes si vždycky tenčí vrstvu gelu na celý nehet - důkladně kolem kůžičky a pak si vezmu více materiálu na modeláž céčka - už tak nezajíždím ke kůžičce a nic mi nestéká. A kdyby přece jenom něco teklo, tak se dá INTENSE CLEAR použít jako podklad - kdy dám malou vrstvu jako základ a na to se dá modelovat už hustším gelem ;-)

     INTENSE CLEARE mi sedl, ale když jsem objevila SIMPLY THE BEST - musela jsem mu jednoduše dát tento název ;-) Je prostě TOP. Pro mě a věřím, že i pro mnoho z Vás. Je tedy řídký, řidší než intense clear, ale naučila jsem se s ním. A kdyby ne, tak ho zase použiju jen jako malou vrstvu a na to modeláž hustším gelem. Je o kousek tvrdší. A pro mě? VYŘEŠENÉ ODCHLIPY A NEMUSÍM SE 4 - 5 TÝDNŮ STRESOVAT :) VŘELE DOPORUČUJI :)

Hezký den všem :)


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?



KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz