LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

NEŽ ZAČNU PODNIKAT

Publikováno 09.05.2017 v 10:30 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 149x

     Poslední dobou se více a více množí dotazy, jak začít podnikat, co vše potřebujete. Snad Vám vše objasním v tomto článku.


     V první řadě je důležité mít rekvalifikační kurz, pokud tedy nejste vyučená v oboru. Než půjdete na živnostenský úřad, musíte mít už svého odpovědného zástupce, "garanta". Pokud máte rekvalifikační kurz, musíte ho mít na rok. Pokud jste z oboru, garanta nepotřebujete. Pokud nemáte rekvalifikační kurz a chcete vykonávat tuto činnost, nejprve si zavolejte na živnostenský úřad a zjistěte si informace, jak správně postupovat. Na živnostenský úřad můžete jít přímo s garantem anebo Vám bude stačit jeho plná moc, ověřená. Ale za mě je určitě lepší jít s garantem.PROSTORY K PODNIKÁNÍ


     Když budete hledat prostory, je důležité dbát na to, aby byla místnost dostatečně světlá, dostatečně větratelná. Podlaha by měla mít dlažbu, což ale samozřejmě může být v každém kraji jinak. Někde je možné se domluvit i na linoleu. V některých krajích požadují i umyvatelné stěny do nějaké minimální výšky. K dispozici musí být toaleta a umyvadlo pro Vaše zákaznice. Pokud jste si našla prostory, kde se kosmetické služby ještě neprovozovaly, je důležité, aby byly zkolaudovány pro tyto účely. Pokud nejsou, domluvit se s majitelem, aby tak učinil na své náklady. Dále je důležité mít smlouvu s majitelem prostorů, že tam můžete svou činnost vykonávat.     Jakmile máte prostory, kontaktujte hygienu. Pokud si s čímkoliv nevíte rady, volejte. Jen tam Vám nejlépe řeknou vše, co potřebujete vědět. Jasně, výstižně a hlavně správně. Pokud hygiena nezná prostory, určitě je bude chtít vidět. Jakmile Vám prostory budou schváleny, budete mít provozovnu nahlášenou na živnostenském úřadě, bude po Vás hygiena chtít vypracovat provozní řád. Pokud si s ním nevíte rady, konzultujte s hygienou. Domluvte se s nimi, že jim pošlete na e-mail Váš provozní řád, aby zkontrolovali, zda tam máte vše, co požadují. Jakmile ho budete mít správně, zašlete ho na hygienu spolu s dalšími potřebnými doklady. Dnes již existují agentury, které Vám provozní řád sami vypracují a i na hygienu zanesou.     Snad jsem v těchto dvou článcích zodpověděla všechny Vaše dotazy. Jinak můžete volat přímo na hygienu či na ŽÚ, aby Vám vše objasnili.


 

     Co vše tedy potřebujete k tomuto podnikání?


- rekvalifikační kurz + garant na 1 rok, popř. vyučení v oboru

- živnostenské oprávnění

- provozní řád schválený hygienou

- zdravotní průkaz, že můžete vykonávat tuto činnostZde a zde ještě články k provoznímu řádu.
Hezký den,

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz