LARA Profi Nailsvše, co potřebujete vědět o modeláži gelových nehtů

PROVOZNÍ ŘÁD A JINÝ OKRES :)

Publikováno 11.09.2016 v 14:21 v kategorii Má cesta k modeláži a život s ní, přečteno: 167x

     Lámete si hlavu, co vůbec má být v provozním řádě? Vůbec netušíte? V každém kraji jsou jiné požadavky od hygieny. Co v každém kraji, v Brně jsou jiné nároky než ve Vyškově a je to stejný kraj. Proto vždy doporučuji kontaktovat přímo hygienickou stanici ve Vašem okrese.


     Už jsem psala jeden článek o provozním řádu. Ten se vztahuje k jinému okresu. Do nového salonu v Brně jsem si už provozní řád nechala vypracovat. A jsem ráda, že jsem se do něho nepustila sama, protože má o hodně více stran než můj první provozní řád. Tento je mnohem podrobnější. Nechala jsem si ho vypracovat u společnosti Vaduza, stál mě sedm set. Myslím, že to není zas tak strašná částka. Cena za vypracování se u nich pohybuje od šesti stovek do tisícovky. Paní má vypracovaný provozní řád za krátkou dobu. Hygiena ke schválení má opět měsíc.


     Provozní řád musí obsahovat všechny Vaše identifikační údaje, název provozovny, adresu, provozní dobu. Dalším bodem jsou podmínky činnosti. Tzn., že místnost musí mít prostorové dispozice a stavebně technické řešení k Vaší činnosti. Je zde uvedeno, kde se mísnost nachází, kde je vstup, jak místnost vypadá. Kde je WC, umyvadlo s teplou vodou.


     Dále musí obsahovat bod, že jste k vykonávání činnosti zdravotně způsobilá. Musíte mít zdravotní průkaz. Z toho vyplývá další bod a to povinnosti pracovníků vykonávající činnosti epidemiologicky závažné. Musíte používat jen ty kosmetické přípravky a prostředky, které byly schválený EU. Dále se uvádí, které nástroje, přístroje apod. používáte.


     Důležitým bodem jsou podmínky dezinfekce. Jakou chemickou dezinfekci používáte, jak s ní zacházíte, příp. jak ji ředíte. Uvedete, jakým způsobem čistíce nástroje, plochy apod. Je nutné uvést i, kde uchováváte dezinfekční přípravky, dále zásady první pomoci při zasažení dezinfekčními přípravky. Patří sem i zásady osobní hygieny - konzumace jídla, kouření, mytí rukou, pracovní oděv apod.


     Ochrana zdraví spotřebitele - obecné zásady, které se musí dodržovat při práci, po práci. Vyjmenujete zakázané výkony, činnosti, uvedete, že provádíte svou činnost jen na zdravých nehtech, pokožce. Při zranění zákazníka napíšete, jak budete postupovat. Velmi důležitou součástí je lékárnička - obsah lékárničky - opět si zjistěte na hygienické stanici, které přípravky požadují.


     Dalším bodem je způsob zacházení s prádlem. V tomto provozním řádě mám o tomto bodu asi jen dvě věty. V provozním řádě schváleném hygienickou stanicí ve Vyškově mám několik odstavců. Každá stanice klade důraz opravdu na něco jiného.


     Posledním bodem je očista prostředí provozovny. Zde je nutné uvést, že vždy po skončení pracovního dne provedete základní úklid provozovny, řádně vyvětráte. Pokud se o úklid WC stará provozovatel budovy či salonu, také uvedete. Všechny nádoby musí být omyvatelné a uzavíratelné. Uvedete, jak zacházíte s úklidovými pomůckami a prostředky, jak se likviduje odpad, jak a kdy provádíte důkladný úklid celé provozovny.


     Zde jsem neuváděla, kolik osob se v provozovně nachází a jakou činnost vykonávají. Z čehož vyplývá, že můžeme v provozovně pracovat ve stejnou dobu spolu s kadeřnicí či kosmetičkou. V tomto okrese se toto opravdu neřeší. Ale v okrese Vyškov se muselo dodržovat to, že kadeřnice nesměla pracovat zároveň spolu s nehtařkou. Možnost byla ta, že by prostor každé z nich byl oddělen paravánem či závěsem a navíc jsme takto mohly pracovat jen výjimečně, ne pravidelně.


     Na konci provozního řádu se uvádí, kdo ho vypracoval, součástí musí být výpis z ŽR. Vždy ho musíte mít na provozovně, hlavně musíte znát jeho obsah :), spolu s rozhodnutím z HS. K dispozici musíte mít vždy také zdravotní průkaz.


     Berte toto pouze jen jako vzor, abyste si udělala obrázek o tom, co to provozní řád je, co zhruba musí obsahovat. Vždy kontaktujte Vaši příslušnou hygienickou stanici. Jen ve spolupráci s ní budete mít provozní řád tak, jak oni ho požadují. Anebo můžete kontaktovat firmu, která se zabývá tvorbou provozních řádů ;-)


     Úspěšné podnikání :)

hezký den,

Alena

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?KONTAKT: e-mail: laraprofinails@centrum.cz